NEDEN ANKET İŞİ

2010’un En Popüler Online,

Kolay  Para Kazanma Trendi..

“Anket doldurarak Para Kazanmak”

Anket doldurarak para kazanılır mı? Ev konforunda çalışarak ayda 1000-1500$ hatta abartmıyorum 3000$ para kazanabilmenin %100 yasal ve kolay yolu! Kendi işinizin patronu olun!


Anket doldurarak para kazanma işinin gerek dünyada gerekse Türkiyede gün geçtikçe popülaritesi artıyor.

Özellikle türkiyede son zamanlarda bu adeta bir meslek haline gelmiş durumda.

Anket doldurarak evinin geçimini sağlayan ev hanımlarını sıkça duyar olduk. Yalnız anket doldurarak para kazanma işini yeni duymuş okuyucularımız için şu işe bir açıklık getirelim.

Bu evden çalışma şeklini diğerlerinden ayıran faktörler nelerdir?

Anketten Kazan

 • Özel bir beceri gerektirmez.
 • Web sitesi kurma derdi yok.
 • Rekabet yok
 • Finansal risk yok.
 • Stok yok
 • Gereksiz giderler yok.
 • Herhangi bir ürün satmak yok.
 • Hiçbir baskı yok.
 • Arkadaşlarınıza ve ailenize ihtiyacınız yok.
 • Patronalara veya yöneticilere hesap vermek yok.

Evden, oturduğunuz yerden para kazanmak dedikleri budur sanırım.

Anket doldurarak para kazanma işi dünyada son yılın en trend  online para kazanma metodu.

İnanın ki ilk başladığımızda bizde çok şaşırmıştık. Neden bize para ödüyorlar? Hatta çok kolay kazandığım için kendimi suçlu hissetmiştim. Fakat bu işte herkes karlı.

Büyük markalar yeni ürünler çıkarırken bu istatistiklerden hedef kitle belirliyorlar. Önemli olan sadece sizin verdiğiniz cevaplar değil. Cevapları verenlerin sosyolojik durumu yada cinsiyeti, medeni hali gibi bir çok etkende bu firmalar için önemli.

Parayı ödeyen firmalarda çok karlı bu işten…

Büyük markalar eskiden kamuoyunun görüşlerini bilmek için daha büyük paralar harcamasına rağmen yine istedikleri kadar büyük bir kitleye ulaşamıyorlardı. Bir anketör ne kadar anket doldurtabilir ki ?

Anketten Para Kazanma Yolları

Fakat şimdi tek bir tıklama ile milyonların ne düşündüğünü biliyorlar. Elbetteki böyle bir araştırmanın onlara belirli bir maliyeti olacaktır.  Markalar bu maliyeti anket doldurma sitelerine öderler. Anket siteleride paranın büyük bir kısmını anketlerini dolduran üyelerine öder. Fakat yinede markalar için online anket doldurma sistemi, eski sisteme göre daha düşük maliyetlidir. Ve milyonlara ulaşabiliyorlar. Bu yüzden anket doldurarak para kazanma işi %100 yasaldır.

Şimdi internet ortamında anket doldurarak para kazandıran sitelerden bahsedeceğiz. Fakat ilk etapta bu anket doldurma işinin mantığını gösterelim.

Özellikle anket doldurma işlerinde çalışan öğrenci arkadaşlar çok iyi bilir, bir ajansa kayıt olursunuz, sizi açtıkları standın başına koyarlar, orada ya günlük bir para kazanır ya da çoğunlukla doldurtabildiğiniz anket başına parakazanırsınız. İşin ilginç tarafı çokta iyi para öderler.  Hiç bu anket doldurma işlerinde çalışmamış olsanız bile sokakta yürürken, önünüzü kesip anket doldurma ricasında bulunan birileri olmuştur sanırım. Günümüzde ki anket doldurarak para kazanmakta bunun internetten online şeklidir. Sokaklara düşmeden evinizden para kazanmak için süper bir fırsat.

Peki anketler nereye geliyor ? Nasıl dolduracağız ?

Öncelikle sırf bu iş için yeni bir E-mail adresi açıyorsunuz. Ve bu mail ile sadece anket doldurma sitelerine kayıt olayorsunuz. Zaten 15-20 anket sitesine kayıt olduktan sonra mailiniz çok sayıda anketle dolmaya başlar.

Anketlerin ücret teklifleride  hemen yanında yazar. Yani teklifi beğenmezseniz hiç ankete başlamadan diğer ankete geçebilirsiniz.

Anket doldurma işi oldukça basittir. Çoğunlukla genel sorular sorulur.Örnek vermek gerekirse;

En çok hoşlandığınız aktiviteler nelerdir?

En son hangi tarihte bir bilgisayar satın aldınız ?

Ailenizde astım hastası olan var mı ?

İnternetten üzerinden alışveriş yapıyormusunuz?

En son internetten ne zaman alışveriş yaptınız?

Eviniz kendinize mi ait yoksa kirada mı oturuyorsunuz?

Bunlar gibi veya benzeri sorular sorulmakta. Elbette bu sorular anketi gönderen firmaya göre değişecektir. Firma sorularını mutlaka hedef kitlesi için merak ettiği talepler ve gereksinimler üzerine yoğunlaştıracaktır.

Peki nereden geliyor bu paranın kaynağı? Sırf Siz Fikrinizi belirtin diyemi para ödüyorlar?

Kesinlikle evet…! Sırf sizin fikirlerinizi öğrenmek için. Ama neden ? Bunun cevabı gayet açık ve net aslında.

Büyük firmaların pazarlama uzmanları ve firma yöneticileri stratejilerini ve ürün satışlarını hızlandırmak veya cazibeli kılmak için kamuoyunun fikirlerine, görüşlerine ihtiyaçları vardır. İnsanların arz ve taleplerini bularak yeni stratejiler oluştururlar ve odaklanmaları gereken pazarı direkt olarak anketlerini dolduran kişilerden gelen fikirleri değerlendirerek  belirlerler. Bu Süper bir pazarlama tekniğidir. Bizim de bir şirketimiz yoksa bize düşen anketleri doldurup fikrimizi belirterek hem para kazanmak hemde bu firmalara yardım etmek.

Doldurduğunuz anketlerden yüksek ücretler kazanmak istiyorsanız biz ingilizce anketleri öneriyoruz. Çünkü ingilizce anket doldurarak para kazandıran siteler de teklifler ücretler 75$ lara kadar çıkıyor. İngilizcem yok diye üzülmeyi zaten sorular 2-3 kelimelik basit sorular. Google toolbarın çeviri butonuyla bile doldurulabiliyor. Şıklar kendini belli ediyor zaten.

  • Bircan Turan
  • 09 Eyl 2010

  Ben paidsurveyetc kullanıyorum.Selin hanıma tavsiye ediyorum.Affiliate işlerine de girmeyi düşünüyorum.Anketten kazandığım para geçinmemize yetiyorda artıyor.Sıra zengin olmakta.:))Kafam rahat.Affiliate eğitimlerine de Fatih hocanın Affiliate Uzmanı ya da Çağatay kardeşin KAZANÇ Sistemi ile başlayacağım.İkiside videolu eğitim veriyormuş ve forumlarının olmasıda güzel.Bu benim için çok önemli.Yalnız olmadığımı bilmek ve desteklenmek başarılı olmamızı sağlar. Benden bu kadar.Anket işini yapmayı mesleği olan olmayan herkes düşünsün .Fazla para zararlı mı olur.

  • atakan
  • 06 Eyl 2010

  Selin hanım ben anket işinden önce affiliate işinden para kazanmaya başladım.Yani bir nev-i online tüccarlık…gayet iyi gidiyor.

  Asgari ücretin 3-4 katı gelir elde etmek isteyenler,reklam,ürün seçimi,site yapımı gibi işlerle uğraşmadan para kazanayım diyenler için anket cevaplama mesleği gayet uygundur.

  Size bu site de bulunan üç şirkete de üye olmanızı tavsiye ederim.Online tüccarlık ya da satış ortaklığı işini yapmak isterseniz bu sizi zengin eder.Kara sizin…Kısaca;anket sizi geçindirir -kimseye muhtaç etmez…Affiliate yani Satış ortaklığı-Online Tüccarlık ise sizi zengin eder benden söylemesi…

  Not.Çağatay Berker’in “Kazanç Sistemi Eğitim Seti”ile bu işi gayet kolay öğrenirsiniz.
  Eğitim Setini bu linkten alabilirsiniz.
  http://www.xticaret.com/xticaret/?701_2127

  • Selin Yetkin
  • 05 Eyl 2010

  Anket doldurma işi gerçekten para kazandırıyor mu? Kazandırıyorsa neden herkes yapmıyor.Herkes işsizlikten şikayet ederken bu iş biçilmiş kaftan değil mi?

  Anket işinden para kazanan varsa yazarsa sevinirim.

 1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: